Az erőművi berendezések üzletágat érintő leépítés csak ízelítő abból, amit az ipar digitalizációja eredményezhet a jövőben – írja a 24.hu.

A hazai járműipar csaknem 2200 robotjának túlnyomó többsége három nagy hazai autógyártó között oszlik meg – derül ki a statisztikai adatok és a gyárak által adott válaszok összevetéséből.

Egyre nagyobb probléma Ukrajnában a munkaerő elvándorlása, a jegybank adatai szerint 2015 óta a munkaképes korú lakosság 7 százaléka ment el nyugatra - írja a
Bloomberg nyomán a Portfólió. Néhány éve a magyar kormány is kacérkodott a gondolattal, hogy ukrán vendégmunkásokat csábítson az országba, az adatok azonban azt mutatják, hogy a lengyelek és az oroszok már elszipkázták előlünk a munkaerőt.

A légiforgalmi irányítókról nem tud sokat a közvélemény, legfeljebb azt, hogy sokat keresnek, felelősségteljes a munkájuk és állandó stressznek vannak kitéve. De mégis mi köze van a csapatsportnak és a zenélésnek a légi forgalom irányításához, mi minden változott a szakmában az elmúlt 30 évben és tényleg stresszesnek érzi-e a munkáját minden irányító? Ezekre a kérdésekre is választ kapsz a légi forgalmi irányítókról szóló kétrészes anyagunk második részében, amelynek elkészítéséhez Menráth Gábortól, a HungaroControl terminálirányítási vezetőjétől kaptunk segítséget – írja a Pénzcentrum.

A kormány elismeri és megbecsüli az ápolók munkáját - nyilatkozta Ónodi-Szűcs Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára az MTI-nek a magyar ápolók napja alkalmából.

Az egyik pedagógus szakszervezet szerint nem emberhez méltó körülmények között folyik az oktatás az iskolában. A vezetőség azt ígéri, hogy idén nyáron kezdik az épület felújítását.

Alig lehet tűzoltásra használni az új, magyar fejlesztésű tűzoltókocsikat - ezt állítja a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete. Az érdekvédők szerint az oktatáson azt javasolták a tűzoltóknak, hogy lehetőleg ne fékezzenek a borsos áron legyártott kocsikkal. A fékrendszer azonban csak egy probléma a sok közül. A katasztrófavédelem szerint a gyártó folyamatosan javítja a hibákat – olvasható az ATV oldalán.

Óvodák, boltok, gyorséttermek is várják a nyugdíjasokat, akik szövetkezeti tagként térnének vissza a munkába. A többi dolgozó pedig aggódhat, hogy így tartják alacsonyan a fizetéseket – írja a HVG.

Miután Rétvári Bence hétfőn arról beszélt, hogy már alig mennek külföldre a magyar orvosok, megnéztük, hány aktív álláshirdetést találunk orvosok számára a kormány által létrehozott Közigazgatási Állásportálon. Az eredmény önmagáért beszélt: 48 településen 293 orvost keresnek – írja a 24.hu.

Az újságírói eljárást kifogásolva nem nyilatkozott a Magyar Időknek Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, a kormánypárti lap ugyanis csak azután kereste meg az érdekvédelmi szervezet vezetőjét, miután hasábjain olyan cikk jelent meg, amelyben egyebek mellett „utcai politizálással”, antidemokratikus működéssel vádolják a szakszervezetet – írja a Népszava.