A Magyar Orvosi Kamarával is egyeztetett a Belügyminisztérium arról a több egészségügyi szakszervezet által kifogásolt törvénytervezetről, amely az ágazat munkaszervezési szabályait módosítaná. A szervezet főtitkára szerint elfogadhatatlan a javaslat.

A főpolgármester-helyettes szerint az idén átlagosan 16 százalékkal emelték a béreket a budapesti cégeknél. Ezen felüli extra jutalmat a dolgozóknak nem tudnak adni, a cégvezetők pedig azért kaphattak mégis, mert a prémiumuk az éves üzleti terv része volt. A szakszervezeti vezetők nem elégedettek a válasszal, és azt is felróják a fővárosi vezetésnek, hogy az „alamizsna béremelésért” cserébe többlet munkát írtak elő a BKV dolgozóinak.

A területi és önkormányzati közigazgatásban a túlnyomó többség havi fizetését továbbra is a garantált bérminimum szintjén, bruttó 320 ezer forint körül tartják.

Magának a kormányfőnek pedig a 6,5 millió forintot is meghaladja a havi jövedelme.

Itt az alkalom, hogy a minimálbér Magyarországon jövőre átlépje a 300 ezer forintos lélektani határt, amihez több mint 12 százalékos emelés kell - ismertette a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) elnöke a szervezet közleményében, amit pénteken juttattak el.

Bár a diákok döntő többsége nem fizet szja-t, a nyári munka nettó jövedelmét nagyban befolyásolja, hogy iskolaszövetkezeten keresztül, munkaviszonyban, megbízási szerződéssel, vagy egyszerűsített foglalkoztatással dolgozik a diák. A Moore Hungary elemzése.

A túlórákért járó bér visszamenőleges kifizetését követeli 21 székesfehérvári tanár, de a Székesfehérvári Tankerületi Központ szerint a követeléseik nem jogosak - írja a Telex.

Március végén megalakult a Tudományos Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (TDDSZ) pécsi érdekérvényesítő csoportja. Az azóta már száz főt is elérő érdekvédelmi szervezet bizalmiját, Dr. Zeller Juditot arról kérdeztük, hogy mi szükség volt egy újabb szakszervezetre, milyen célkitűzéseik vannak a jövőre nézve, és melyek azok a kulcsfontosságú területek, amelyekkel foglalkozni kívánnak. Az egyetemnél arról is érdeklődtünk, hogy áll jelenleg az egyetemi dolgozók bérfejlesztése, mi lett az eredménye a korábban petícióban követelt béremelésnek. Az Átlátszó cikke.

Közel 14 százalékkal nőttek a keresetek márciusban, az alacsony infláció mellett a reálkereset közel 10 százalékkal volt magasabb.

Magyarországon az elmúlt 13 évben megnégyszereződött a dolgozó nyugdíjasok száma, a többségük anyagi okokból keresett újra munkát. Így képzelték el a nyugdíjas éveiket? Kényszer vagy jó érzés, hogy még mindig dolgozhatnak? A Deutsche Welle riportja.