A rendelet hatálya januártól kiterjed majd minden munkáltatóra és munkavállalóra - írja a 24.hu.

Orbán Viktor november 25-én reggel élő adásban írták alá a bérmegállapodást, amelyet a miniszterelnök YouTube-csatornáján streameltek. 

Jövőre 9 százalékkal emelkedik a minimálbér és 7 százalékkal a garantált bérminimum, ám a felek nemcsak egy, hanem három évre állapodtak meg. Mészáros Melinda, a Liga Szakszervezetek elnöke az InfoRádióban elárulta a három évre szóló megegyezés részleteit.

A rendelettervezet alapján a szakszervezetek igényei és Nagy Márton ígérete is beteljesülhet.

Fontos kérdésekben egyezett meg a munkaadói és szakszervezeti oldal a kormánnyal kiegészülve a VKF szerdai ülésén.

A Magyar Orvosi Kamarával is egyeztetett a Belügyminisztérium arról a több egészségügyi szakszervezet által kifogásolt törvénytervezetről, amely az ágazat munkaszervezési szabályait módosítaná. A szervezet főtitkára szerint elfogadhatatlan a javaslat.

A főpolgármester-helyettes szerint az idén átlagosan 16 százalékkal emelték a béreket a budapesti cégeknél. Ezen felüli extra jutalmat a dolgozóknak nem tudnak adni, a cégvezetők pedig azért kaphattak mégis, mert a prémiumuk az éves üzleti terv része volt. A szakszervezeti vezetők nem elégedettek a válasszal, és azt is felróják a fővárosi vezetésnek, hogy az „alamizsna béremelésért” cserébe többlet munkát írtak elő a BKV dolgozóinak.

A területi és önkormányzati közigazgatásban a túlnyomó többség havi fizetését továbbra is a garantált bérminimum szintjén, bruttó 320 ezer forint körül tartják.

Magának a kormányfőnek pedig a 6,5 millió forintot is meghaladja a havi jövedelme.

Itt az alkalom, hogy a minimálbér Magyarországon jövőre átlépje a 300 ezer forintos lélektani határt, amihez több mint 12 százalékos emelés kell - ismertette a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) elnöke a szervezet közleményében, amit pénteken juttattak el.