Jellemzően a halálos munkabalesetek negyede-ötöde a mezőgazdaságban történik, ezek nagy része traktorokkal és más gépekkel gázolás, ütközés. Emellett számos egyéb munkahelyi kockázatot is rejt az ágazat – a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országszerte fórumokat tart a munkabiztonság növelése érdekében.

Most már a hat éven át felelős miniszter ismertté vált véleménye szerint is nyilvánvaló, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem tud hatékonyan működni - így reagált a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) Balog Zoltán távozásának hírére.

A szolgáltatóváltozás és a kéményseprés anyagi vonzatával sokan nincsenek tisztában, így az őszi fűtési szezon előtt nagy rohamra és komoly leterheltségre számítanak a szakemberek. A FŐKÉTÜSZ, mint a főváros egyetlen szolgáltatója egyelőre nem törődik a változással, továbbra is mindenhol felajánlja a szolgáltatását – olvasható a HírTV oldalán.

A munkáltató számára egyáltalán nem mindegy, hogy munkatársai mennyire egészségtudatosak: hogyan élnek, járnak-e szűrővizsgálatokra, és ha baj van, időben hozzájutnak-e a megfelelő ellátáshoz – olvasható a Piac és Profit cikkében.

Ma már minden bölcsődeszerűen működő korábbi szolgáltatást bölcsődeként kezelnek, és ezek ily módon jelennek meg a statisztikákban is. Tavaly 46 787 férőhely jutott az összesen 280 ezer 3 év alatti gyerekre – írja a 168 óra.

Négyszer annyian kerestek a választások után külföldön munkát, mint korábban – mondta a Hír TV-nek egy külföldi állásokat közvetítő magyar cég vezetője. A már elvándoroltak közül a legtöbben Angliában dolgoznak.

A nyilvántartott álláskeresők száma 18,9 százalékkal csökkent Magyarországon egy év alatt, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a márciusi zárónapon 284 600 álláskereső szerepelt, több mint 66 ezerrel kevesebb, mint egy éve – írja a Tőzsdefórum.

A közlekedési problémák miatt a Kábelgyártó Vasas Szakszervezet és a Vasas Szakszervezeti Szövetség április 25-én, szerdán 14 és 14.45 között demonstrációt tart a Házgyári út és a Henger utca kereszteződésében – tudta meg a veszpremkukac.hu.

Ha valaki jó a szakmájában, sikerrel szerepel országos szakmai versenyen, annak legyen nyitott a felsőoktatás,  könnyebben léphessen be oda - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke hétfőn Budapesten.

Olyan országot kell építeni, ahol a munkásoknak és a munkának becsülete van, ahol minden fiatal kezébe jut egy értékes szakma vagy hasznos diploma - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Hungexpón, a XI. Szakma sztár fesztivál megnyitóján.