Nem mindegy, hova születik az ember, többszörös a különbség a gépkezelők fizetésében az egyes megyékben. Persze a szaktudás, az elkötelezettség és a józan élet is szempont, amikor a bérezésről dönteni kell – írja az Agrárszektor.

Szakértők szerint részben a digitalizá­ció miatt csökken a munkahelyek száma a kiskereskedelemben, a vidéki kisboltokat ugyanakkor adó- és járulékcsökkentéssel, beruházási kedvezménnyel kellene segíteni, hogy ne ürüljenek ki az elöregedő falvak – írja a Világgazdaság.

Ma érkezik az egészségügyben dolgozók előrehozott béremelésének januári, első részlete, szerdán pedig a bértárgyalásokból kihagyott két érdekvő – a Független Egészségügyi Szakszervezet(FESZ) és a Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége (MOMSZ) – dönt, hogyan reagálnak arra, hogy nem kaptak választ a kormányzattól a követeléseikre.

Drámai a helyzet Magyarországon: van 114 ezer fiatal, aki se nem dolgozik, se nem tanul. A Nemzetgazdasági Minisztérium ennek ellenére sikeresnek ítéli az Ifjúsági Garancia Programot, amelynek célja a 25 év alatti fiatalok munkába állása. Meglehet, a kormány sikereket lát, ám a pályakezdők munkanélküliségi aránya magas, az OECD-átlag fölötti. Pedig az Európai Unió minden segítséget megad az előrelépéshez: a kormány a 2014-2020 közötti időszakban összesen mintegy 190 milliárd forintot használhat fel uniós forrásokból arra, hogy segítse a 25 év alatti nem tanuló és nem dolgozó fiatalok elhelyezkedését. Az ellenzék szerint viszont nem hatékonyan költik el a pénzt, így a befektetés nem hoz tartós javulást a fiatalok munkaerőpiaci helyzetében. Körképünk arról, az ellenzéki pártok mit tennének azért, hogy fiatalok tömegei ne szoruljanak a társadalom perifériájára, beléphessenek a munkaerőpiacra – írja a 24.hu.

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (Iposz) az egyetemi tanulmányaikat félbehagyó fiatalokat segíti a munkaerőpiacra az Európai Unió Erasmus+ nemzetközi projektben - mondta Németh László, a szövetség elnöke hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten.

Az erőművi berendezések üzletágat érintő leépítés csak ízelítő abból, amit az ipar digitalizációja eredményezhet a jövőben – írja a 24.hu.

A hazai járműipar csaknem 2200 robotjának túlnyomó többsége három nagy hazai autógyártó között oszlik meg – derül ki a statisztikai adatok és a gyárak által adott válaszok összevetéséből.

Egyre nagyobb probléma Ukrajnában a munkaerő elvándorlása, a jegybank adatai szerint 2015 óta a munkaképes korú lakosság 7 százaléka ment el nyugatra - írja a
Bloomberg nyomán a Portfólió. Néhány éve a magyar kormány is kacérkodott a gondolattal, hogy ukrán vendégmunkásokat csábítson az országba, az adatok azonban azt mutatják, hogy a lengyelek és az oroszok már elszipkázták előlünk a munkaerőt.

A légiforgalmi irányítókról nem tud sokat a közvélemény, legfeljebb azt, hogy sokat keresnek, felelősségteljes a munkájuk és állandó stressznek vannak kitéve. De mégis mi köze van a csapatsportnak és a zenélésnek a légi forgalom irányításához, mi minden változott a szakmában az elmúlt 30 évben és tényleg stresszesnek érzi-e a munkáját minden irányító? Ezekre a kérdésekre is választ kapsz a légi forgalmi irányítókról szóló kétrészes anyagunk második részében, amelynek elkészítéséhez Menráth Gábortól, a HungaroControl terminálirányítási vezetőjétől kaptunk segítséget – írja a Pénzcentrum.

A kormány elismeri és megbecsüli az ápolók munkáját - nyilatkozta Ónodi-Szűcs Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára az MTI-nek a magyar ápolók napja alkalmából.