Vészhelyzet van a közoktatásban a tanárhiány miatt – jelentette ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke. Mendrey László a Klubrádióban arról beszélt, hogy hiába jelezték már évekkel ezelőtt a problémát, senki nem hallgatott rájuk.

Nem mondható ki teljes bizonyossággal, hogy a hazai autóiparban dolgozó, idegen nyelvet beszélő műszaki értelmiségi réteg, legyen szó akár a gyártási, akár a K+F szektorról, jól érzi magát a jelenlegi pozíciójában – vonhatjuk meg sommásan a Hays Hungary brit munkaerő-toborzó és HR-szolgáltató 700 fős hazai mintán végzett felmérésének eredményét. A képet rengeteg tényező árnyalja, igyekszünk sorra venni azokat, amelyek mentén a fehérgallérosok karrierdöntéseiket meghozzák, és azokat, ahogyan a munkáltatóknak a kialakult helyzethez viszonyulniuk kell – írja az autopro.hu.

Döcögősen indult a tanév sok pedagógus számára. Saját óráik mellett hiányzó kollégáik óráit is meg kell tartaniuk azoknak, akik olyan iskolában dolgoznak, amely még mindig keres pedagógusokat egy-két, rosszabb esetben három-négy álláshelyre - a helyettesítésért pedig egy fillért sem kapnak. Három héttel a tanévkezdés után még mindig hemzsegnek a tanári álláshirdetések az álláshirdető oldalakon és a Facebookon – írja az eduline.hu.

December 1-jétől az egylakásos épületeknél, jellemzően családi házaknál megszűnne a rendszeres sormunka, a tulajdonos belátása szerint rendelheti meg  a területileg illetékes szolgáltatótól a továbbra is ingyenes kéményellenőrzést - áll a belügyminisztérium törvénymódosítási tervezetében, amelyet a napokban nyújtott be a parlamenthez.

Az idén új elemmel, a mobilitási célú lakhatási támogatással bővült az adómentesen nyújtható cafeteria-elemek köre, de a túl szigorú feltételek miatt 2017-ben országosan csupán alig néhány esetben vették azt igénybe - közölte a BDO Magyarország az MTI-vel.

Azt mondták, azért kellenek a végzettségi adatok, hogy pontosítani tudják a munkaerő-piaci helyzetképet. Csakhogy 21 hónap után úgy tűnik, a rendszer még nem működik – olvasható a 24.hu-n.

A nyugdíjminimum drasztikus megemelését, s a teljes nyugdíjrendszer átdolgozását követelik a vasutasok - írja közleményében a Vasutasok Szakszervezete. Öt nagy nyugdíjas szervezet már fél évvel ezelőtt is írásban jelezte a kormánynak: veszélyben van az idősek megélhetése, egyre többen nyomorognak.

Meredeken emelkedett az elmúlt években a nyugdíjkorhatárt elérő pedagógusok száma, a távozókat pedig egyre nehezebben tudják pótolni új kollégákkal az álláshirdető oldalakon még két héttel a tanévkezdés után is tanárokat, tanítókat toborzó iskolaigazgatók – írja az eduline.hu.

A ma megnyíló fűtéskorszerűsítési kiírás érdeklődői buktatókkal sűrűn aláaknázott területre számíthatnak. Még hiánycikk a készülék is – írja a Népszava.

Az Európai Szakszervezeti Szövetség és a magyar szakszervezetek elfogadhatatlannak tartják a kelet és a nyugat közötti bérszakadékot az Európai Unióban. Erről tanácskoztak az uniós tagállamokban működő érdekképviseletek pénteken Pozsonyban, ahol elfogadtak egy közös nyilatkozatot is – írja a napi.hu.