Magyarországra is kötelezően érvényes minőségi munkahelyek kialakításáról szóló szabályokat állít össze az Európai Bizottság.  A magyar szakszervezetek javaslat-csomagjában a munkáltatókkal szembeni követelések között a szociális párbeszéd fontossága, a folyamatos egyeztetés, az állami beruházások és támogatások szociális feltételekhez kötése, a nemek közötti egyenlőség és az egészséges munkahely megteremtéséhez szükséges források biztosítása. A kormányoknak a programot megvalósítási tervvel és jogalkotással kell majd támogatniuk.

Sztrájkra készülnek a Nemak Győr Kft. dolgozói, mert a munkáltató egyoldalúan úgy emelte a béreket, hogy csökkent a kereset reálértéke. A munkavállalókat képviselő Vasas Szakszervezet többször megpróbálta tárgyalással rendezni a helyzetet, ám a munkáltató hajthatatlan. Felmérések szerint a cég minden dolgozója hajlandó sztrájkolni, hogy kikényszerítse a korrekciót.

A Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülésén való részvételre, a költségvetés érdemi megvitatására és jóváhagyására szólítják fel a nyugdíjasok is a  frakciótagokat. A korosztályt képviselő szervezetek aggódnak, amennyiben a Fidesz és a Tisza képviselői a június 25-ei után a mai – június 30-ai – rendkívüli ülést is bojkottálja, nem lesz új költségvetés és veszélybe kerül a fővárosi idősügyi ellátás.

Ilyen még nem volt: várnak minden fővárosi munkavállalót, budapesti lakost és szimpatizánst a szakszervezetek a Fővárosi Közgyűlés június 30-ai – hétfői -, rendkívüli ülésére, ahol a folyosókon és az udvarra telepített kivetítőkön is élő adásban lehet követni ezt a Budapest számára különösen fontos eseményt, amelyen nem kisebb a tét, mint Budapest költségvetése, vagyis további sorsa. Mint ismert, a legutóbbi ülésről több teljes frakció is szándékos távolmaradásával akadályozta meg a döntést.  

Sorozatosan és tételesen megszegi esküjét a Fidesz és a Tisza párt fővárosi frakciójának minden tagja azzal, hogy látványosan és folyamatosan akadályozzák egyebek között a költségvetés megszületését, s ezzel tudatosan a csőd felé lökik Budapestet, az ott élő, ott dolgozó emberek tízezreit – közölte a Demonstrációs és Sztrájkbizottság, miután a két említett párt meg sem jelent a Városháza üléstermében, ezzel határozatképtelenné téve a mai ülést, amelynek fő témája Budapest működésének megmentése, a költségvetés megtárgyalása lett volna. A bizottság a június 30-ára kiírt rendkívüli nyilvános közgyűlésre mozgósít minden fővárosit: minél többen legyenek személyesen is tanúi annak, ki van mellettük és ki ellenük.

 A minőségi közszolgáltatások érdekében nagyobb beruházásokra van szükség, aminek az is része, hogy az ezen a területen dolgozókat jobban meg kellene becsülni – nemcsak anyagilag, erkölcsileg is – mondta Király András, a településüzemeltetésben, többek között a távhőszolgáltatásban, a temetkezésben, valamint a hulladékgazdálkodásban dolgozókat képviselő ágazati szakszervezet, a Helyiipari és Városgazdasági Dolgozók Szakszervezete 2000 (HVDSZ 2000) elnöke a közszolgáltatások közelgő világnapja alkalmából. Kiemelte: a folyamatos költséghatékonyság és a működési költségek csökkentése a közszolgáltatások jelentős romlásához vezet, sok területen már csak a dolgozók erőfeszítéseinek köszönhető, hogy egyáltalán működnek a közszolgáltatások.

 Az osztrák tulajdonú Dunapack jelenlegi igazgatója 100 éve nem látott módszerekkel próbálja keresztülvinni, hogy a cég szakszervezeti tagsággal rendelkező munkavállalói lépjenek ki az érdekvédelmi szervezetből.

A VDSZ, a Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége megdöbbenéssel hallotta hogy Takács Péter államtitkár az amúgy is ellehetetlenült egészségügyi dolgozókat azzal froclizza,
hogy 2 évig nem lesz az ágazatban béremelés. Ráadásul cinikusan ismét össze akarja ugrasztani a dolgozókat, mert majd jön a nők gyermekek utáni adókedvezménye, érjék be azzal.

Demonstrációs és sztrájkbizottságot hoznak létre a fővárosi önkormányzati cégeknél működő szakszervezetek, s csatlakozásra szólítanak fel minden reprezentatív érdekvédelmi szervezetet, hogy szükség esetén egységesen demonstrálják, milyen súlyos helyzetet teremtene, ha a fővárostól elvont 50 milliárd forintos szolidaritási adó miatt megbénulna Budapesten a közszolgáltatás. Az érdekvédők minden fővárosi frakciónak is írtak, arra kérve őket, hogy politikai hovatartozástól függetlenül fogjanak össze, s mentsék meg együtt az összeomlástól Budapestet. Az Orbán Viktornak címzett levelükben pedig a miniszterelnök saját felelősségére is rámutatnak a levélírók. A szakszervezetek azonnali konzultációra hívják az érintett feleket, Budapest főpolgármesterét és Orbán Viktor miniszterelnököt.

Kisebb ajándékok, választások előtti megalázó alamizsna helyett tartós méltó nyugdíjakra, korszerű nyugdíjrendszerre és megfelelő egészségügyi ellátásra szorul a hazai nyugdíjas társadalom – reagált a Magyar Szakszervezeti Szövetség Nyugdíjas Tagozata az időseknek tervezett vásárlási utalványok hírére. A szervezet nyugdíjkorrekciós törvény kidolgozását és a vegyes indexálás visszaállítását követeli.