Az elmúlt pár hónapban összeomlott a hazai ruházati kereskedelem – írja a HVG.

Áprilisban 72 ezer álláskereső kérte nyilvántartásba vételét, ez 26,5 százalékkal több a tavalyi, ugyanezen időszakra vonatkozó adatnál, derült ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) közleményéből.

Az Audi Hungaria győri gyárában keddtől újraindítja a termelést. Az Audi a Volkswagen Konszernnel egyeztetve átfogó intézkedési csomagot dolgozott ki a járvány gyáron belüli terjedésének elkerülésére, igazodva a magyar egészségügyi hatóságok előírásaihoz is.

Elfogytak a fizetett szabadságok, ezért egyre több cég fizetés nélküli szabadságra küldené dolgozóit. A gyárak már a saját állományukba tartozókat is kezdik elbocsátani – olvasható a Népszava cikkében.

Technikailag felkészültek a cégek a koronavírus miatti távmunkára, legalábbis az irodai munkát végző dolgozók esetében – derül ki egy friss kutatásból. Abban viszont nem bíznak maradéktalanul a vezetők, hogy beosztottaik otthonról is jól elvégzik feladataikat – írja a Népszava.

Március elején élesedik az új „évad” a közfoglalkoztatásban, napokon belül kell eldönteniük a polgármestereknek, kit menesztenek és ki maradhat. Nem mindenhol fáj majd egyformán, a jobban teljesítő járásoknak kell kiszórniuk több közmunkást. Az biztos, hogy a speciális közmunkát nem tervezik elindítani – írja a HVG.

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.