Minden idők legnagyobb adóemelése bontakozott ki az elmúlt hetekben, amit most már rezsiválság is kísér – olvasható a Magyar Könyvelők Országos Egyesületének közleményében. Azt írják, hogy a megnövelt adókat könyvelők vallják majd be, akik közül sokan katásként adóztak, az MKOE részéről az “ő egzisztenciájukért is aggódunk.”

Ebben a helyzetben visszautasítunk minden bagatellizálást és találgatást arról, hogy hány perc alatt és mit lehet megoldania egy könyvelőknek. Az elmúlt napokban azt láttuk, hogy minden könyvelő – az aktuális feladatai, vagy a szabadsága terhére – igyekezett tájékoztatást adni a kialakult helyzetről.

A Ruszin Zsolt által jegyzett közlemény szerint a könyvelők számára nincs szó valódi üzleti lehetőségről, mert az ilyen kényszerkereslet mindig torz üzletmenethez vezet. „Sajnos tudomásul kell venni, hogy kevesen vagyunk az ország statáriális megadóztatásának végrehajtásához, ezért türelmet szeretnénk kérni.”

Forrás: 24.hu

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.