2020. szeptemberétől a munkaviszonyban álló biztosítottaknál a járulékot havonta már legalább a minimálbér 30 százaléka, azaz 48 300 forint után akkor is meg kell fizetni, ha a foglalkoztatott tényleges járulékalapot képező jövedelme ennél kevesebb – hívta fel a figyelmet az Accace.hu NAV-figyelő rovata. Ez a járulékfizetési alsó határ.

A társadalombiztosítási szabályok júliusi változásával a "lámparendszer" is más lett. Mit jelent a zöld, a piros, a sárga, a kék és a barna jelzés? Iránytű a Bukszától.

Összesítette az RSM Hungary Adótanácsadó, hogy pontosan milyen szabályok vonatkoznak azokra, akik idén mennének nyugdíjba, milyen kedvezményekkel élhetnek és mekkora juttatásra számíthatnak – írja a napi.hu.

Az első világháborút lezáró békeszerződésekről nekünk elsősorban a monarchia területeit újraosztó, Magyarországot önkényes módon földaraboló békediktátum jut eszünkbe. A békefolyamatnak azonban számos, a kontinens és a világ politikai berendezkedését és gazdasági viszonyait újraszabó megegyezés is része volt. Ekkor hozták létre a Népszövetséget – az ENSZ elődjét -, és ennek a folyamatnak volt része az első olyan szervezet létrehozása is, amely a munka-tőke viszonyt volt hivatott globálisan rendezni. A ILO (Nemzetközi Munkaügyi Szervezet) létrehozásának centenáriumán számot vetünk azzal, mennyiben volt sikeres a szervezet, és a jövőben milyen szerep hárulhat rá. A Mérce cikke.

Áprilisban tizenöt magyar közgazdász azt javasolta a kormánynak, hogy a koronavírus-járvány nyomán kibontakozó gazdasági válság kezelésekor  közvetlen költségvetési juttatásokkal törekedjen a munkahelyek megőrzésére, a szociális válság kezelésére. A 24.hu cikke.

Ha például egy családban az egy főre jutót jövedelem 139 ezer forint alatt van, akkor a gyermek ingyen ehet a menzán. Felsoroljuk, mikor nem kell fizetni és kik ehetnek kedvezményesen – olvasható a napi.hu-n.

Akit kötelező házi karanténba rendeltek, az csütörtöktől nem minősül keresőképtelennek - döntött a kormány. A napi.hu írása.

Hosszú évek óta sorjáznak a korábban somogyi – fideszes – érintettséggel sokszorosan terhelt mamutszervezetről a súlyosabbnál súlyosabb történetek: nemrég még az a Bátori Zsolt irányította főigazgatóként, aki előtte a Somogy Megyei Önkormányzat egyik vezető beosztású hivatalnoka volt. Az SzGyF pedig emberemlékezet óta kádertemetőként szolgált a Fidesznek. Így lett pl. régi kedvencünk, Kresz László, a Somogy Tv főszerkesztője osztályvezető a cégnél, de a Magyar Hang pl. egész cikksorozatot szentelt a Hajdú-Bihar megyében megesett visszaéléseknek. A Kapost.hu írása.

Íme a családi pótlék igénylés és a családi pótlék utalás 2020 szabályai: mikor jön a családi pótlék, valamint hány éves korig jár a családi pótlék Magyarország esetében? A Pénzcentrum cikke.

Mivel a hazai jogszabály úgy rendelkezik, hogy az öregségi nyugdíj összege az elismert szolgálati időtől és az öregségi nyugdíj alapját képező havi átlagkereset összegétől függ, ezért érdemes minden nyugdíj előtt állónak tisztában lennie azzal, hogy mik azok az időszakok, amelyet a törvény NEM VESZ figyelembe szolgálati időként, azaz nem számítanak be a nyugdíjba vonuláskor – a Profitline cikke.

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.