Megszületett a megállapodás a jövő évi minimálbérről – jelentette be Czomba Sándor, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának mai ülését követően, miután eldőlt, hogy a keddi tárgyaláson még hezitáló szervezet, a Magyar Szakszervezeti Szövetség is elfogadja a bérajánlatot. Ezzel 2023. január elsejétől a minimálbér bruttó 232 ezer forintra, míg a garantált bérminimum 296 ezer 400 forintra emelkedik.

A munkavégzés helyét, a szabadság kiadását, de még az apaszabadság mértékét is jelentősen átírná az a módosító javaslat, melyet hamarosan tárgyalhat a parlament. A munkavállalók nagyon rosszul járhatnak, ha el is fogadják a javaslatokat, a cégek voszint megúszhatják a sok esetben komoly összegű ráfizetést - megkérdeztük a szakértőket arról, mi jó és mi nem jó az új javaslatok között. A Pénzcentrum cikke.

Uniós jogharmonizáció volt az eredeti cél, de ha már hozzányúltak, faragtak még egy kicsit a Munka törvénykönyvén. A minimális szintre behúzott apai szabadság kapta a legnagyobb sajtóvisszhangot eddig, de a módosítás alapján a szabadságolástól kezdve a munkabeosztáson és a kiküldetéseken át az egészségügyileg alkalmatlanná váló dolgozók jogaiig sok minden változna hátrányosan.

Volt olyan vevő, aki alig több mint 11 millió forintért jutott egy 55 millió forintot érő lakáshoz - írja a HVG.

Megélhetési kalkulátor is segítheti a bértárgyalásokra készülő szakszervezeteket és vállalatvezetőket, ám az ingyen használható online szolgáltatás segítségével bárki megtudhatja, pontosan mennyivel növekedett a megélhetési költsége. A kalkulátor az Európai Szakszervezeti Szövetség támogatásával készült.

Nagyon szűk mezsgyén mozoghatnak idén a minimálbér-tárgyalások, a szakszervezetek minimumelvárása az inflációval megegyező mértékű emelés, amibe talán még a munkaadók is belemennek, ha nem romlik meg drasztikusan a munkaerőpiaci helyzet a következő hónapokban. A Világgazdaság cikke.

Nem könnyű eldönteni, mikor kérjük az öregségi nyugdíj megállapítását. Előfordul, hogy utólag jövünk rá, hogy egy számunkra kedvező időpont már elmúlt, mint ahogy az is megeshet, hogy túl gyorsan vonulunk nyugdíjba. Lehet ezen segíteni? Mindent elmondunk a nyugdíj-ügyintézés szabályairól - írja az ado.hu.

A korábbi hónapok átlagához képest augusztusban 2,5-szer nagyobb értékben számláztak a katás vállalkozások. Azonban 8 hónapos működésük során csak kevesen érték el a 12 millió forintos határt, az átlag összesen 5 millió forint értékben állított ki számlát – adta hírül a Billingo.

Szeptember második felében ismét összeül a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma, hogy megkezdődjenek az érdemi egyeztetések a jövő évi minimálbér és garantált bérminimum mértékéről. Az idei bértárgyalásokat beárnyékolják a gazdasági nehézségek, emiatt a korábbiaknál élesebb vitákra lehet számítani.

Több mint 160 ezren vannak jelen közülük a munkaerőpiacon. A Világgazdaság cikke.

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.