Volt olyan vevő, aki alig több mint 11 millió forintért jutott egy 55 millió forintot érő lakáshoz - írja a HVG.

A Honvédelmi Minisztérium (HM) negyedik éve futó programjában a katonák akár 20-25 százalékos áron is megvehetik állami bérlakásukat, a nagyobb támogatás akkor jár, ha a bérlő egy összegben teszi le a vételárat. Idén márciusig összesen 1293 állami tulajdonban lévő lakást értékesített a HM kedvezményes áron – derült ki az rtl.hu közérdekű adatigénylésrére megküldött minisztériumi válaszból.

A lap információi szerint volt olyan vevő, aki alig több mint 11 millió forintért jutott egy 55 millió forintot érő, Budapest II. kerületi lakáshoz. A HM által közölt adatok alapján

• 2019-ben 30,3 milliós,
  • 2020-ban 2,6 milliárdos,
  • 2021-ben pedig 1,4 milliárdos bevételük volt a lakáseladásokból.

A kedvezményesen eladott ingatlanok átlagára még idén év elején sem érte el a 7 millió forintot.

A honvédségnél a felsővezetőknek nem jár ilyen kedvezmény, és nem adhatók el azok az ingatlanok sem, amelyeknek a mérete meghaladja a 100 négyzetmétert. Az értékesített lakásokat öt évig nem lehet továbbadni, a befolyt pénzt pedig az infrastruktúra fejlesztésére, a katonák lakhatási támogatására kell fordítani.

Forrás: HVG

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.