A védőnők számára fontos lenne olyan bértábla kialakítása, amely megjelenítené a rájuk háruló munkaterhet is - mondta Csordás Ágnes, a Védőnők Egyesülete elnöke vasárnap az M1 aktuális csatornán.

Közölte, reméli, hogy kialakítják a védőnői bértáblát, de - jelezte - megelégednének azzal is, ha a védőnők a szakdolgozói bértáblát megkapnák.

Csordás Ágnes, a Védőnők Egyesülete elnöke

Csordás Ágnes szólt arról, hogy a védőnői szolgálatban 457 üres állás van, a helyettesítésekkel még nagyobb a dolgozók leterheltsége.
A védőnői szolgálat speciális ellátás, sok feladatot felölel, összetett munkaterületet jelent, a bértábla kialakítása pedig pályán tartó erő lenne - fejtette ki az egyesület elnöke.

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.