Kedden a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete kéréssel fordult az általuk képviselt tagok munkáltatóihoz: azt szeretnék elérni, hogy minden maszkban töltött 2 óra után a munkaidő részeként 10 perc szünetet biztosítanának a munkavállalóknak – írja a 24.hu.

A szakszervezet szerdai közleménye szerint örömmel tapasztalják, hogy a munkáltatók felelősen állnak az első hullámnál is súlyosabbnak tűnő második koronavírus-hullámhoz és legjobb tudásuk szerint biztosítják a védőfelszerelést munkavállalóik számára.

Kimondva-kimondatlanul, maszkot viselve nem ugyanolyan a munkavégzés, mint maszk nélkül. Nemzetközi törekvések, és saját szakértőink ajánlása alapján úgy gondoljuk, hogy 2 óránként minden munkavállaló számára komfortosabbá tenné a munkavégzést, ha a munkaidő részeként 10 perc időtartamban mentesülni a munkavégzés alól. Ez idő alatt lehetőség lenne az átnedvesedett maszk cseréjére is, hiszen a nedves környezet táptalajul szolgál a kórokozóknak, és növeli a fertőzés veszélyét

— fogalmaznak.

Forrás: 24.hu

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.