Az 1996-óta működő közhasznú Habitus Mentálhigiénés Alapítvány az egészséges életmód és a betegségmegelőzési módszerek mind szélesebb körű terjesztéséért tevékenykedik.

Család-orientált mentálhigiénés munkájában kiemelten kezeli a depresszió megelőzését, és gyógyítását, depressziós betegek hozzátartozóinak támogatását. A depresszió pszichoterápiájának fő célja a stresszhelyzetek sikeres megoldásához spontán és kreatív viszonyulni tudás elsajátítása, a pozitív érzelmek növelése, a negatív megélések csökkentése.

Prevenció hangsúlyú mentális egészségturizmust kialakító mintaprogramjuk a családok egészségmagatartásának rövid-, és hosszú távú javítását célozza. Céljuk az, hogy támogató beszélgetéssel segítő kezet nyújthassanak azoknak az egészségügyi dolgozóknak, akik a járványban nagyon nagy terhelésnek vannak kitéve.

Beszélgetéseik során értő figyelmet, a mindennapokban használható kapaszkodókat, relaxációs technikákat kaphat.

Önkéntes kollégáik várják a hívásokat. Ide kattintva lehet jelentkezni.

Akik nem találnak szabad időpontot, azok hívását a Reikon Pszichológiai Központ és a Mental for Doctors munkatársai is várják.

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.