Létrehozta a "Dunaferr segélyalap programot” a cég, hogy segítséget nyújthasson elsősorban a magyarul beszélő, az ukrajnai válsághelyzetből hazánkba menekülő emberek számára, közölte a vállalat pénteken. A HVG cikke.

A cég közel 100 főnek azonnal tud munkát biztosítani üzemeiben, különböző munkakörökben. A kezdeményezésben munkát vállalni szándékozó emberek számára bért, lakhatási támogatást, egyszeri rendkívüli munkakezdési segélyt és más juttatásokat is biztosítanak.

A vállalat emellett azt is közölte, hogy termelése az elmúlt napok némi csökkenésével együtt jelenleg is biztosított, az alapanyag-ellátásban eddig komolyabb fennakadások nem voltak. Az acélpiacon az árak jelenleg magasak, és emelkedik a kereslet is az acél termékekre. Mindez kedvező a Dunaferr számára, azonban az energiaárak továbbra is rendkívül magasak, például az egy évvel ezelőtti árszint mintegy ötszöröséért tudja beszerezni a vállalat a földgázt, áll közleményükben.

Forrás: HVG

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.