Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) tagszervezetei közreműködését kérte az orosz ukrán háború miatt Magyarországra menekültek szükség szerinti átmeneti foglalkoztatásához.

Az építőipar valamennyi alapszakmájában szakmunkás és mérnök- hiány van, ami a menekültek munkavállalási hajlandóságával is mérsékelhető. Az átmeneti vagy tartós foglalkoztatás a menekültek számára is esély a normális életvitel kialakításához, folytatásához.

Az ÉVOSZ a munkavállalás lehetőségét azzal segíti, hogy a munkaadók figyelmébe ajánlja az érdeklődőket. A szövetség építőipari kivitelező, tervező és mérnöki szolgáltató tagvállalkozásai az ország egész területén végzik tevékenységüket. A harmadik országból érkező munkavállalókat jelenleg jellemzően szakmunkás és betanított munkás munkakörben foglalkoztatják, az élőmunkaigényes építkezéseken vannak jelen.

Forrás: Pénzcentrum

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.