A „koronasokk” után újra beindult a gazdaság, nagy a munkaerőhiány a gyártó cégeknél országszerte. A toborzóknak minden műfajban a topon kell lenniük, hogy hozzák az elvárt létszámot. Melyek az új eszközök, miben lehet fejlődni és mire harapnak a kékgalléros álláskeresők? A trendekbe ad betekintést Toldi Gábor, a szeptemberi RecruiTECH Blue toborzási konferencia főszervezője és Juhász Csongor a Prohuman munkaerő-kölcsönző ügyvezetője.

“Dübörög a hazai termelő szektor, rendkívül nehéz betanított munkásokat és szakmunkásokat találni országszerte” - vázolja az álláspiacon tapasztalható drámai helyzetet Toldi Gábor. Hasonló tapasztalatokat fogalmaz meg Juhász Csongor: Országosan kihívás jelöltet találni kékgalléros munkákra, különösen Budapesten, Pest és Vas megyékben.

A cikk a hrportal.hu oldalán olvasható.

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.