A munkavállalók által fizetett járulékok csökkentésére tesz majd javaslatot a Liga Szakszervezetek. A konföderáció elnöke a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorában beszélt arról, hogy a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán október végén fogják megvizsgálni az idei béremelés és járulékcsökkentés hatásait, a vizsgálat eredménye dönti majd el, hogy módosítják-e a hatéves bérmegállapodást.

Ennek keretében jövőre újabb 2 százalékot csökken majd a munkaadók által fizetett járulék, 8 százalékkal nő a minimálbér és 12 százalékkal a garantált bérminimum, de a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara nagyobb emelést javasolt.

Mészáros Melinda szerint a munkavállalók járulékait is csökkenteni kellene, mert az azonnali béremelkedést jelent, míg a munkaadók nem feltétlenül adják oda a dolgozóknak a járulékcsökkentésből származó hasznot.

Forrás: Klubrádió