Szerdán késő este jelent meg a Magyar Közlönyben a kormány 1160/2017. (III. 22.) számú határozata a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium alá tartozó többségi állami tulajdonú gazdasági társaságok bérfejlesztéshez szükséges forrás biztosításáról – írja a Világgazdaság.

A határozat értelmében 2017-ben 40,46 milliárd forintot kell a költségvetésből a magasabb bérek ellentételezésére előteremteni. 2018-ban 86,1 milliárdra nő az összeg, 2019-től kezdve pedig évi 112,5 milliárd forintot ír elő a kormány.

A kormányhatározat melléklete összesen 79 gazdasági társaságot sorol fel érintettként, a legnagyobb forrást a Magyar Posta Zrt.-nek (8,2 milliárd), a MÁV Zrt.-nek (6,2 milliárd) és a MÁV-START Zrt.-nek (5,5 milliárd) juttatva.

Forrás: Világgazdaság

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.