A minimálbért keresők szembesülnek a dolgozói szegénységgel

Májusban 1,5%-kal növekedtek a keresetek az előző év májusához képest – közölte a Központi Statisztikai Hivatal.Közép-kelet-európai országaihoz képest is kezdünk lemaradni a bérek tekintetében – mondta a Gazdasági Rádiónak a Magyar Szakszervezeti Szövetség bérpolitikai ügyvivője. Sáling József azt is megjegyezte: lassan növekednek a bérek, a minimálbért keresők a dolgozói szegénységgel szembesülnek. Az ügyvivő évente 9-10%-os béremelést szeretne látni. Sáling Józsefet Czwick Dávid kérdezte

Reálértékben is folyamatosan nőnek a keresetek 29 hónapja Magyarországon - hangsúlyozta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára. Hozzátette: az idei év első öt hónapjában 4,1 százalékkal emelkedtek a reálkeresetek az előző év azonos időszakához képest, 3,5 százalékos volt a bruttó, illetve a nettókeresetek növekedése és mínusz 0,6 százalékos az infláció mértéke.

Forrás: Gazdasági Rádió

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.