A Fővárosi Önkormányzat az érdekképviseletekkel való konzultációt követően nem rendeli el általánosságban a kötelező oltást, ugyanakkor a Fővárosi Önkormányzat COVID járvány által leginkább veszélyeztetett bentlakásos szociális intézményeinél (idősotthonok, BMSZKI) a munkavállalók körében szükséges lesz a védőoltás - írja közleményében a Főpolgármesteri Hivatal.

Debrecenben, Egerben, Siófokon, Kazincbarcikán sem kötelező beoltatniuk magukat az önkormányzati cégek és intézmények – például az óvodák és a bölcsődék – dolgozóinak. Siófokon ehelyett "extra táppénzt" kínálnak azoknak, akik kérik a vakcinát, Kazincbarcikán pedig már október végén kötelezővé tették az intézményekben a maszkviselést.

A G7 közölt egy hosszabb cikket arról, hogy a hazai cégek – legyenek multik, vagy kkv-k- alapvetően miért nem pártolják, és akarják elrendelni a kötelező oltást. Ennek alapvető oka, hogyha az oltás miatt nagyszámú alkalmazott esik ki, jó eséllyel nem tudják pótolni őket, ami a működést is veszélyezteti. A jelenlegi munkaerőpiaci helyzetben – amikor amúgy a munkaerőhiány a jellemző – „kockázatos belengetni a munkavállalók 25-30 százalékának szabadságolását vagy elbocsátását. Ha az érintettek egységesen lépnek fel, akkor könnyen működésképtelenné válhat az érintett cég”.

A kétgyermekes családmodell vesztett a népszerűségéből, jelentősen nőtt az egy gyereket vállalók aránya.

A főpolgármester a szakszervezetekkel egyeztetett a kérdésről, s minden érintettel erre készül, még a kormánnyal is, ha egy hét után válaszolnának - írja a Népszava.

A PSZ és a PDSZ képviselői szerdán három és fél órán keresztül tárgyaltak az Emberi Erőforrások Minisztériumában, ahol azt az ígéretet kapták: a kormány jövő hét szerdáig átgondolja a szakszervezetek követelését a kötelező oltás visszavonásáról. A Népszava cikke.

Ha kötelezővé teszik az oltást, az a MÁV és a Volán leállásával is járhat – írja az atv.hu, a csatorna híradójának nyilatkozó szakszervezeti vezetőkre hivatkozva. A műsor több céget is megkérdezett arról, hogy hogyan döntenek a kormány által lehetőségként a munkáltatók kezébe adott hatáskörben, amivel a munkavégzéshez kötelezővé tehetik a koronavírus elleni vakcinák beadatását. A Mérce írása.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) közleményében követeli a kormánytól

  • az állami intézményekben elrendelt koronavírus elleni kötelező oltásról szóló rendelkezés visszavonását,

  • hogy vonja vissza a munkáltatók jogkörét az oltás felvételére való kötelezésről, valamint

  • a közoktatási intézményekben térítésmentesen biztosítani teszteket a pozitív esetek mielőbbi kimutatására.

A gyermeket nevelőknek járó adó-visszatérítéssel kapcsolatban sok információ látott már napvilágot, így nem mindig egyszerű értelmezni ennek megfelelően saját élethelyzetünket. Olvasói kérdésre Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.

Elfogytak a dolgozók, ellenőrzés nincs, az eszközök, műszerek utánpótlása is akadozik, nyakunkon a negyedik hullám – fest nem túl biztató képet Svéd Tamás, a Magyar Orvosi Kamara titkára a köztestület honlapján. Az aneszteziológus orvos két éve indította útjára Realitás projektjét, melyben időről-időre összefoglalja, hogy néz ki a hazai egészségügy „belülről”. Legutóbbi bejegyzésében egyebek mellett arról is ír, hogy a negyedik hullám óriási erőpróba elé állítja az egészségügyet – olvasható a Népszavában.