Elítéljük az FKF-nél a szakszervezeti működés, a HVDSZ 2000 törvényben biztosított jogainak megsértését.

Nyilatkozat

Alulírott szakszervezeti konföderációk, mint az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács Munkavállalói Oldala tagjai tiltakozunk a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt.-nél történt, a Helyiipari és Városgazdasági Dolgozók Szakszervezete 2000 négy tisztségviselőjét érintő munkaviszony megszüntetés miatt és szolidaritásunkat fejezzük ki a hátrányt szenvedő kollégákkal.
Súlyos aggodalmunkat fejezzük ki az érintett tisztségviselők elbocsátásának módja, körülményei és az alkalmazott méltatlan eljárás miatt.
Felszólítjuk a munkáltatót a munkavállalók szervezkedési szabadságának biztosítására és a szakszervezeti működés törvényben biztosított jogainak tiszteletben tartására.

Budapest, 2017. január 18.

Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés
Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája