Az MKKSZ Szociálisok betartották a sztrájktörvény szabályait, a sztrájkfelhívás kibocsátása során időben és dokumentáltan értesítették a felelős helyettes államtitkárt. A sztrájktárgyalások elmaradásáért a Kormányt terheli a felelősség; a kézbesítés bizonyítékait az MKKSZ bemutatja a sajtónak.

AZ MKKSZ CÁFOLJA A SZOCIÁLIS ÁLLAMTITKÁR ÁLLÍTÁSAIT

A szociális ágazat sztrájkjának szervezése törvényes, és folytatódik!

Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke a szakszervezet szociális ágazatban működő Országos Szakmai

Tanács elnökségének döntését és álláspontját képviselve nyílt levélben hívta fel a szociális helyettes államtitkárt, hogy a kormányportálon november 17-én 18.01-kor megjelent – "Folytatódó tárgyalások a szociális ágazati érdekképviselettel" – címen közreadott közlemény állításait igazítsa helyre. Nem felel meg a tényeknek, hogy az MKKSZ nem értesítette a Kormányt a sztrájkfolyamat megkezdéséről. A szakszervezet helyreigazítás kér! A sztrájk szervezése folytatódik.

A valós tényeket bizonyító dokumentumok e linken érhetők el.

Kiadó: Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete