Az érintettek megdöbbenéssel fogadták, hogy miközben Lázár János egyéni képviselői indítványban kezdeményezi a Szociális Munka Napjának (nov.12.) beiktatását, egyidejűleg javasolja a Köztisztviselők Napjának (júl.1.) megszüntetését.

HÚZD MEG! ERESZD MEG! MINISZTERI JÁTÉK A SZAKMAI NAPOK KÖRÜL. Az érintett szakszervezetek tiltakoznak, és egységes választ kívánnak adni!
A közigazgatásban működő szakszervezetek megdöbbenéssel értesültek a sajtóból arról, hogy Lázár János Miniszter, a Köztisztviselők Napjának megszüntetésére tesz javaslatot. Indoklás nem ismert. És több, mint elgondolkodtató az a párhuzam, hogy ugyanez a javaslat - az MKKSZ sztrájkkövetelését teljesítve - a Szociális Munka Napjának munkaszüneti nappá nyilvánítását tartalmazza. Ez utóbbit az érintett munkavállalók és a szakmai közösség nevében üdvözöljük. De az örömünk nem lehet felhőtlen, mert - szintén az MKKSZ által is képviselt - másik szakmai közösséget valamiért bünteti.

Az érintett szakszervezetek a Közszolgálati Érdekegyeztető Fórum azonnali összehívását kezdeményezik.

Kiadó: Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete