A Szociális Ágazati Érdekegyeztető Fórumot (SZÁÉF) 2016. november 8-án (kedden) 9 órára hívták össze. Erre a munkavállalói oldal több mint két hónapja készítette el az előterjesztéseket, az ágazatban dolgozók munka- és életkörülményeinek javításáért, a zavartalan feladatellátásért az alábbi témákban:

- gyermekotthonok szakmai létszámának meghatározása,

- szociális ágazatban dolgozók munkaruha-ellátása,

- gyermekvédelmi gyám optimális esetszámának meghatározása,

- szociális ágazatban foglalkoztatottak kettős ellátásának (nyugdíj/munkabér), a nyugdíjba menő kollégák álláshely-zárolásának feloldása.

A SZÁÉF Munkavállalói Oldala megdöbbenve vette tudomásul, hogy a kormány az ülés kezdete előtt alig 5 perccel jelezte, hogy nem vesz részt azon, így az érdekegyeztetés határozatképtelenség miatt elmaradt.

A SZÁÉF Munkavállalói Oldala sérelmezi és elutasítja ezt a kormányzati magatartást. Úgy véli, hogy az ülés kezdete előtti néhány perces lemondás az amúgy is méltánytalanul alulfizetett és kizsigerelt munkavállalók problémáinak semmibevételét, a helyzet megoldásának további elodázását igazolja!

Budapest, 2016. november 8.

Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete, Szűcs Viktória elnök

Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete, Árva János alelnök

Pedagógusok Szakszervezete, Szabó Zsuzsa alelnök