Nem érkezett válasz a minisztertől, elkezdődhet a sztrájk előtti hét napos egyeztetés

Az Autóbusz-közlekedési Szakszervezetek Szövetsége (AKSZSZ) 2016. augusztus 10. napjáig várt arra, hogy dr. Seszták Miklós miniszter válaszoljon, a Szövetség 2016. július 6. napján kelt és a miniszter részére elküldött levélre. Az AKSZSZ az említett levélben a miniszternél, a három év alatt 50 %-os mértékű bérfelzárkóztatásról szóló egyeztető tárgyalások mielőbbi megkezdését szorgalmazta.

Szövetségünk a mai napig hiába várta a miniszteri választ az nem érkezett meg, ezért a tagszervezetek operatív testületei a sztrájkbizottság megalakításának támogatásáról, 2016. augusztus 12-én dönteni fognak.

A tagszervezeti döntések ismeretében pedig az AKSZSZ elnöksége 2016. augusztus 15. napján fog határozatot hozni a Sztrájkbizottság megalakításáról és arról, hogy az elnök kezdeményezze-e a miniszternél a sztrájk előtti hét napos, kötelező egyeztető tárgyalások megkezdését.

2016. augusztus 10.

Dobi István elnök