A Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetsége (BKSZSZ), mint a BKV Zrt-nél működő legnagyobb szövetség közleménye.

Immár a második céggel bont szerződést a BKK Zrt. különböző szabálytalanságok napvilágra kerülése okán, így elmondható, hogy az új autóbusz-üzemeltetési modell megbukott, mert a színre lépő vállalkozások megbízhatatlanok, adott esetben kétes háttérrel rendelkeznek, a munkavállalók foglalkoztatása rendezetlen. A mai napon utoljára szolgáltató cég még július 4-én is szándékosan félrevezette munkavállalóit, hitegette őket s holnaptól valószínűleg mintegy 100 fő munkanélkülivé válik! Számunkra elfogadhatatlan, hogy a különböző „baráti vállalkozások” tisztességes családok megélhetését ily módon kockáztassák! Követeljük, hogy a Fővárosi Közgyűlés, mint felelős döntéshozó szervezet is ismerje el, hogy az új autóbusz-üzemeltetési modell megbukott és a további esetleges kiszervezéseket vegyék le a napirendről, valamint a főváros autóbusz szolgáltatását a saját tulajdonában lévő BKV Zrt-re bízza, amely közpénzből működik, átlátható és ellenőrizhető!

Budapest, 2016. július 08.

Gólián Zsolt
B.K.SZ.SZ. Szóvivő