Az Autóbusz-közlekedési Szakszervezetek Szövetsége az elmúlt napokban, tárgyalásokat kezdeményezett a Nemzeti Fejlesztési Miniszternél, hogy annak végeredményeként a Volán szakmában 2017. január 1. napjával kezdődjön el az 50 %-os mértékű, 3 év alatt történő bérfelzárkóztatás végrehajtása.

A Szövetséghez tartozó és 10 megyében képviselettel rendelkező szakszervezetek, úgy gondolják, hogy a Volán társaságoknál már kezelhetetlenné váló munkaerőhiányt, az alacsony bérek és az autóbuszvezetőket érintő kedvezőtlen foglalkoztatási szabályok okozták.

Abban az esetben, ha a szakminisztérium elutasítja az 50 %-os mértékű bérfelzárkóztatással kapcsolatos tárgyalások megkezdését, akkor az AKSZSZ megalakítja sztrájkbizottságát és folyamatosan sztrájkokkal kívánja kikényszeríteni a Volán munkavállalók bérfelzárkóztatását.

Dobi István

AKSZSZ, SZAKSZ elnök