A brit szavazók többségének akarata okán, rövid időn belül számos kérdésben kell döntést hozni az Európai Unióban, és hazánkban is. Tisztázni kell az Egyesült Királyságban dolgozó honfitársaink tízezreinek, az ott tanuló diákoknak, vagy a hazánkban működő brit cégeknél munkát vállalók helyzetét, és azt, hogy milyen hatással lesz a britek Unióból történő kilépése a magyar gazdasági és szociális ügyekre.

A Magyar Szakszervezeti Szövetség készen áll ezeknek a kérdéseknek a megvitatására, javaslatai kifejtésére. Kezdeményezzük a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának azonnali összehívását. Egyúttal kezdeményezzük, hogy a kormány hozzon létre egy szakértői bizottságot, amelyben a kormány mellett a munkáltatói és a munkavállalói oldal képviselői közösen dolgozzák ki a brit döntés nyomán szükséges teendőket.

A munkavállalók mielőbbi válaszokat várnak.

Budapest, 2016. június 24.

Magyar Szakszervezeti Szövetség