A Magyar Szakszervezeti Szövetség Női Tagozata támogatja Bodnár József kolléga kezdeményezését, a férfiak azon igényét, hogy 40 évnyi szolgálati idő megszerzése után, teljes jogú nyugdíjra legyenek jogosultak.

A Női Tagozat és előd szervezetei, az egyenlő bánásmód ügyét több évtizede képviseli.

A Kúria, a döntésével, mely lehetővé tette az aláírásgyűjtést, megerősítette, hogy a társadalmunkban a nemek egyenlősége fontosabb annál, mint, hogy azt pusztán költségvetési kérdésként kezeljék.

A Női Tagozat mindig is azt képviselte, hogy a nőket ért hátrányok elleni küzdelemben eredmény, csak a férfiakkal együtt érhető el. Ezért természetes, hogy az egyenlő bánásmód jegyében, kiállunk a férfiak törekvése mellett.

Támogatjuk a népszavazási kezdeményezést, és tevőlegesen is részt veszünk az aláírások összegyűjtésében.

Hisszük, hogy a sikeres akciót a döntéshozók, úgy értelmezik majd, hogy ezzel egy időben a nők ezen lehetőségét nem kívánják szűkíteni, hanem hozzá tenni akarnak az eredményekhez, a társadalmi elvárás és az egyenlő bánásmód jegyében.

Budapest, 2015. augusztus 6.

Hercegh Mária
tagozatvezető