„Az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó” - különösen ha egy ország kormányáról van szó. A 2014. évi választások után a belügyminiszter kapta feladatul, hogy folytassa a közszolgálati életpálya modell kidolgozását.

A belügyminiszter Bakondi Györgyöt nevezte ki ennek koordinálására miniszteri biztosként. Feladata kiterjedt „a civil közigazgatásban dolgozó kormánytisztviselők" életpályájára is. Az életpálya három eleme: új előmeneteli- és illetményrendszer, lakhatási támogatási rendszer, megtakarítás jellegű biztosítási konstrukció. A Kormány az 1846/2014. (XII. 30.) határozatában döntött a közigazgatási életpályák megteremtése érdekében szükséges teendőkről, az egyes miniszterek felelősségi köréről. A törvényjavaslat Kormány elé terjesztésének határideje 2015. október 15. volt. A Kormány az 1961/2015. (XII. 25.) határozatában hatályon kívül helyezte a közel egy éve meghozott saját döntését. Az új határozat az állami tisztviselői karra fogalmaz meg célokat, ami elsősorban a járási hivatali dolgozókra vonatkozik. A közel 100 ezer fős közszolgálati tisztviselő nagyobbik részére a kormány jelenleg még életpálya modell ütemtervvel sem rendelkezik! A közszolgálat életpálya modell ígérete tehát: TÖRÖLVE. A hatályos jogszabályokban előírt kötelező érdekegyeztetést a közszolgálati életpálya modell sorsáról a kormány szintén elmulasztotta.  Másfél évig hitegetett bennünket, most már ezt sem teszi.
Ennyit ér egy kormány ígérete?

Kiadó: Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége