A Független Egészségügyi Szakszervezet sikerrel pályázott a Széchényi Terv Plusz keretében, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Pluszon belül meghirdetett, a "Szociális partnerek kapacitásépítésének támogatása" című, GINOP Plusz 3.2.3-2024 kódszámú pályázati projektre. A projekt célja a szervezetek kapacitásának megerősítése, fejlesztése és együttműködésének erősítése. A pályázaton elnyert összeg 75,81 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatás.

A Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) „Az érdekvédelmi tevékenység bővítése az egészségügyi és szociális ágazatban című, GINOP_PLUSZ-3.2.3-24-2024-00016” számú pro-jektjére 75,81 millió forint vissza nem térítendő európai támogatást nyert el a Széchényi Terv Plusz keretében, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Pluszon belül meghir-detett, a "Szociális partnerek kapacitásépítésének fejlesztése" című, GINOP Plusz 3.2.3-24 kódszámú pályázaton.

A projekt célja, hogy az egészségügyi és szociális ágazatban dolgozók körében a FESZ bővítse a kollektív érdekvédelemben részt vevő munkavállalók körét, ezáltal erősítse kapacitását. Erre igen nagy szükség van a komoly foglalkoztatási nehézségekkel küzdő ágazatban, ahol a dolgozók megtartása, utánpótlása komoly kihívás. Tekintettel az ágazat társadalmi szempontból stratégiai jelentőségére, a projekt hatása túlmutat egy szakszervezet erejének növelésén, hozzájárul a gyógyítás, gondozás feltételeinek javításához.

A támogatásnak köszönhetően négy új munkahelyet létesít a FESZ. A fejlesztés eredményeként lehetővé válik a szakszervezetek tevékenységének szélesebb körű bemutatása, rendezvények, tájékoztató anyagok, a közösségi médiában való ismeretterjesztés, valamint a szakszervezeti tisztségviselők képzése révén. A szakszervezet vonzerejének növelése érdekében FESZ-Presszó rendezvény sorozat indul, amely keretet ad a munkahelyi tapasztalatokról, nehézségekről, az érdekvédelemmel kapcsolatos elvárásokról szóló véleménycserére. A FESZ bővíti jogi segítségnyújtási kapacitását, amelyre nagy szükség van, mivel az ágazatban dolgozók az ápoláshoz, gondozáshoz értenek, és nehezen igazodnak el jogszabályok útvesztőiben. A humán erőforrások fejlesztése ahhoz is hozzásegít, hogy több és részletesebb szakmai javaslatot készítsen a FESZ a kormányzati felelősök részére, támaszkodva a dolgozóktól érkező jelzésekre.

A 28 hónapig tartó projekt az ország minden régióját érinti, országos kiterjedésű.

„A projektről bővebb információt hamarosan a Független Egészségügyi Szakszervezet Facebook oldalán https://www.facebook.com/fesz.eu?locale=hu_HU és a honlapján: a www.fesz.eu oldalon olvashatnak.”