Első fokon a VDSZ nyerte a Mylan amerikai gyógyszergyártó elleni munkaügyi pert, amelyet azért indított, mert a Mylan-nál nem engedték a szakszervezet működését a cég területén.

Az amerikai vállalat magyar vezetése nemcsak a VDSZ szervezeti egységétkérdőjelezte meg, de a megválasztott tisztségviselők érdekképviseleti

jogosultságát is.Az elsőfokú ítélet mások számára is példaértékű lehet.

„Valószínűnek tartom, hogy a Mylan kitalál valamit, hogy tovább húzhassa az időt az érdemi cselekvés helyett, de a VDSZ nem fog meghátrálni” – mondta el véleményét a helyzetről Székely Tamás a szakszervezet elnöke. Az ítélet azért különösen nagy jelentőségű a szakszervezeti világ számára, mert az amerikai cég magát a képviseleti jogosultságot kérdőjelezte meg. Ez a döntés példát mutathat olyan munkahelyeken, ahol akadályokba ütközik a munkavállalói képviselet létrehozása – értékelt a VDSZ elnöke.

Most már nincs más választása a managementnek, le kell ülnie tárgyalni a VDSZ-szel.

Lesz miről!