Azonnali hatályú felmondással szüntette meg az amerikai tulajdonosi háttérrel rendelkező Mylan Hungary Kft, szakszervezeti tisztségviselőjének munkaviszonyát.

Az amerikai cég a kezdetektől gátolja a munkavállalók érdekvédelmi szerveződését, most pedig elérkezettnek látta az időt, hogy ezzel a munkáltatói döntéssel lehetetlenítsék el a szakszervezeti munkát. A VDSZ, az intézkedés elleni tiltakozásul a hazai és a nemzetközi nyilvánosság felé fordul, és – mint ahogy a cég HR igazgatójával közölte - nemzetközi fórumokon próbál jogorvoslatot elérni. Ez év júniusában a VDSZ egyébként bíróságon támadta meg a Mylan Hungary Kft-nek azt a joggyakorlatát, amely világosan megmutatta, hogy a cégvezetés annulálja a munkavállalói érdekképviseletet.

A VDSZ követeli, hogy a Mylan azonnal hagyjon fel törvénysértő tevékenységével, és vonja vissza a szakszervezeti tisztségviselő felmondását.