A győri telephelyű német autóipari beszállító cég az év folyamán, április 1-jei időponttal egyoldalú béremelést hajtott végre, amely összeg az ott dolgozók nagy többségénél meg sem közelítette az infláció mértékét. A helyi Vasas alapszervezet tárgyalásokat kezdeményezett annak érdekében, hogy a reálbérek értéke ne csökkenjen, ez azonban a munkáltató elzárkózó magatartása miatt nem vezetett eredményre.

A dolgozók most mindenkinek, egységesen bruttó 40.000 forintos emelést követelnek január 1-jéig visszamenőleg, követelésük komolyságát pedig sztrájkbizottság megalakításával támasztották alá. A Vasas Szakszervezeti Szövetség bízik a bérek tárgyalásos úton történő rendezésében, de ahogy azt már sokszor bizonyítottuk, nem riadunk vissza a nyomásgyakorlástól sem.

1. 06. 06.

Vasas Szakszervezeti Szövetség"