A VDSZ, a szakszervezet, - mint Magyarország legnagyobb ipari szakszervezete - szolidaritását fejezi ki a pedagógusokkal.

Egyetértünk és támogatjuk a PSZ és a PDSZ követeléseit. Ha nincs érdemi párbeszéd, akkor van helyette diktátum, fenyegetés, megfélemlítés.

Ezt nem hagyhatjuk! Nem hagyhatjuk a sztrájkjog elvételét! Nem hagyhatjuk a jogtiprást!

Az oktatás a jövőnk befektetése. A pedagógus társadalom megbecsülése a jövőnk egyik pillére. Ezért minden eszközt, tudást, lehetőséget biztosítani kell az oktatásban dolgozók tisztességes megélhetéséért.

Mi tudjuk mit jelent a jogtiprás!

Tudjuk mi az a 400 óra túlóra.

Tudjuk mit jelent egy kollektív szerződés felmondása.

Tudjuk mit jelent a közalkalmazottak megalázása.

Tudjuk mit jelent a rabszolgatörvény.

Tudjuk mi a kiszolgáltatottság.

A VDSZ felszólítja a kormányt, hogy ne hatalmi arroganciáját fitogtassa, hanem a magyar nemzet értékének és jövőjének biztosítása érdekében azonnali cselekedetről tegyen tanúbizonyságot!

Biztosítsa a pedagógusok bérkövetelésének forrását, és propaganda helyett tegyen meg mindent gyermekeink tudásának szakszerű elsajátításáért!

Többen erősebbek vagyunk!

Budapest, 2022. szeptember 1.

VDSZ, a szakszervezet