Az országgyűlési választásokra mozgósít a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) elnöksége.

Ne döntsenek rólad, nélküled! – ezzel a felhívással mozgósítja tagjait a Magyar Szakszervezeti Szövetség az április 3-ai parlamenti választásokra – közölte a szövetség elnöke az elnökség mai – március 29-ei – ülése után. Zlati Róbert úgy véli, a választási részvételre való buzdítás is az érdekvédelem szerves része. Rá kell ébreszteni a passzív munkavállalókat is, hogy most beleszólhatnak a sorsuk alakulásába, meg kell védeniük vagy ki kell harcolniuk saját érdekeiket. Nem elég csak elégedetlenkedni akkor, amikor nélkülünk, a fejük felett dönt rólunk a hatalom, tenni kell érte, hogy ne így legyen - érvel Zlati. Április 3-a a megfelelő alkalom, amikor mindenki kifejezheti, változást vagy a jelenlegi rendszer fenntartását szeretné. Ehhez azonban – mint tudjuk –, el kell menni szavazni. Ennyit mindenki tegyen meg magáért, a családjáért, gyerekei, unokái jövőjéért – jelentette ki.

Az elnök elmondta, a MASZSZ célja, hogy az üzenet lehetőleg mindenkihez eljusson akár szóban, e-mailben, a közösségi médiafelületeken – vagyis, bármilyen módon –, ezért döntött a szövetség az országos mozgósítás mellett.  Zlati Róbert leszögezte: a MASZSZ egyetlen párt vagy jelölt mögé sem áll be, mindössze felszólítja tagjait, vegyenek részt a szavazáson.