Eredménytelenül zárult a MOL Petrokémia Zrt munkavállalóit érintő bértárgyalás, mert nem tudtak megállapodni a felek.

A munkáltató, annak ellenére, hogy egy előzetes felmérés alapján a szakszervezetek átadták a munkavállalók bérigényét, összességében az elvárt bérfejlesztésnek csak a töredékét ajánlotta, és azt sem teljesen egységesen. A szakszervezetek 10%-os béremelési ajánlata helyett a munkáltató mindösszesen 7% differenciált béremelésre volt csak hajlandó. A cég a 7% mellett „családbarát” javaslatokat tett, de ez a csomag nem minden munkavállalóra vonatkozik azonos mértékben.

A szakszervezetek tovább tárgyaltak volna, de a munkáltató úgy döntött, hogy lezárja az egyeztetést, és egyoldalúan végrehajtja az általa jónak tartott elképzeléseket. Ezt a magatartást a szakszervezetek elfogadhatatlannak tartják, ezért elkezdték felmérni a dolgozók sztrájkhajlandóságát, és ennek függvényében közösen fogják megalakítani a sztrájkbizottságot – hangsúlyozta Székely Tamás a

VDSZ elnöke