Eredménytelenül zárultak a bértárgyalások, nem született megállapodás, sem országos, sem helyi szinten. Az érdekvédők tárgyalópartnerei elutasítják a szakszervezetek javaslatait. Gördülékenyen. A közlekedésben dolgozók viszont ezt a hozzáállást nem fogadják el. Béremelést követel a Vasutasok Szakszervezete, az Egységes Közlekedési Szakszervezet, a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. munkavállalói oldala. A béremelés elmaradása miatt, megegyezés hiányában, sztrájkra készülnek a közlekedési szakszervezetek, és közös akciótervet dolgoznak ki.

A Magyar Szakszervezeti Szövetség egyetért a szakszervezetek céljaival, támogatja az összefogást. Amennyiben sikertelenül zárulnak a tárgyalások országos akcióval hívja fel a döntéshozók figyelmét a bérhelyzet tarthatatlanságára.

Budapest, 2016. január 7.

Magyar Szakszervezeti Szövetség
Elnökség