A Pedagógusok Szakszervezete a Miniszterelnök által meglebegtetett béremelési javaslatot méltatlanul alacsonynak, megalázónak tartja és elutasítja. Bár Orbán Viktor elismerte, hogy jogos igény a pedagógusok bérrendezése, ennek ellenére is csak egy esetleges 10 százalékos béremelésről tett említést a jövő évre vonatkozóan egy rádióinterjúban.

A Pedagógusok Szakszervezete XXXII. Kongresszusa a sztrájktárgyalásokon olyan egyértelmű, érdemi ajánlatot vár Magyarország Kormányától, amely megállítja a nevelésben és oktatásban dolgozók elvándorlását a pályáról és ezzel megteremti a minőségi oktatás egyik feltételét.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetével (PDSZ) közös sztrájkbizottságban küzdő Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a már nyilvánosságra hozott és a kormányfővel ismertetett sztrájkköveteléseket tekinti tárgyalási alapnak.

A PSZ elvárja, hogy döntési joggal felruházott tárgyalópartnert nevezzen meg a miniszterelnök!

Siófok, 2021. október 10.

Pedagógusok Szakszervezete XXXII. Kongresszusa