Becsapott a kormány csaknem százezer közszolgáltatásban dolgozó embert – állítja a Magyar Szakszervezeti Szövetség, miután az ígéretek ellenére ma sem kapott béremelési ajánlatot összesen csaknem százezer munkavállaló - vasutasok, vizesek, postások, volánbuszosok és az állami tulajdonú közszolgáltatói szféra összes dolgozója. A bejelentés vagy az egyeztetés elmaradásáról még csak nem is értesítették a szakszervezeti vezetőket. A MASZSZ elnöke ezt az eljárást neveletlenségnek, végtelenül méltatlannak, de főként elfogadhatatlannak tartja.

A Magyar Szakszervezeti Szövetség kategorikusan visszautasítja azt a stílust és a módszert, ahogy a kormány a dolgozó emberekkel bánik – jelentette ki Kordás László, miután ma a kormány ígérete ellenére hiába várta a közszolgáltatásban dolgozó csaknem százezer ember a fontos bejelentést: mennyi béremelést kapnak erre az évre. A MASZSZ elnöke végtelenül felháborítónak tartja, hogy az állami szféra alkalmazottai május közepén még mindig nem tudják, kapnak-e egyáltalán fizetésemelést vagy az infláció, az egekbe szökött árak ellenére továbbra is a tavalyi bérért dolgoztatják őket. Ígéret is csak egyszer, a KVKF legutóbbi ülésén hangzott el ez ügyben, akkor is mindössze a kormány – egyébként döntési felhatalmazás nélkül érkezett – emberei az ülés végighallgatása után azt mondták, e hét második felére vagy érdemi bejelentést tesz a kormány vagy újabb, ám ezúttal tartalmi megbeszélésre hívják a munkavállalók képviselőit. Péntek délután van és egyik sem történt meg – jegyzi meg Kordás László. Az elnök szerint ezzel nemcsak azt a tucatnyi szakszervezeti vezetőt csapta be a kormány, aki várta az érdemi fordulatot, hanem azt a csaknem százezer munkavállalót országszerte, aki hónapok óta reménykedik a béremelésben. Ez tűrhetetlen – szögezte le az elnök. Az ilyen módszer ellen széleskörű összefogással fel kell fellépni, tiltakozni és komoly akciókkal figyelmeztetni a döntéshozókat,nem lehet a dolgozó emberekkel packázni – szögezte le Kordás..