A Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája (LIGA Szakszervezetek) és tagszervezetei támogatják a B. Braun Medical Kft. gyöngyösi gyárában foglalkoztatott munkavállalók érdekvédelmi küzdelmét és kiállnak az általuk megfogalmazott bérkövetelések mellett.

Tekintettel arra, hogy a B. Braun Medical Kft-nél zömében női munkavállalókat foglalkoztatnak, a LIGA Szakszervezetek a sztrájk kapcsán felhívja a figyelmet a nemek közötti béregyenlőtlenségek problémájára, a nőket érintő bérdiszkrimináció leküzdésének fontosságára is!

A megbecsülés és az elvégzett munka értéke a munkabérekben is meg kell, hogy jelenjen minden munkavállaló esetében! Meggyőződésünk, hogy a női munkavállalók további megbecsülését a Nemzetközi Nőnap alkalmából átadott virágon kívül a juttatási rendszerben is ki kell mutatniuk a munkáltatóknak!

Segítségünket is felajnálva támogatjuk a sztrájk-küzdelmet, bízva annak eredményes lezárásában.

Budapest, 2021. március 10.

Doszpolyné dr. Mészáros Melinda