Megkezdődött a 24 órás sztrájk a Continental makói telephelyén. A gumigyárban – a Continental AG Contitech Fluid Automotive Hungária Kft. telephelyén – ma délután 2 órától holnap (25-e) délután 2 óráig akadozni fog vagy teljesen leállhat a termelés – jelentette a Makói Gumiipari Szakszervezet és a Gumiipari Szakszervezeti Szövetség.

A gumigyári dolgozók tiltakoznak a számukra kedvezőtlen módon megváltoztatott munkakörülmények, egyebek között a túl sok túlóra és a tíz évnél hosszabb ideje ott dolgozók plusz juttatásainak elvétele ellen. A cégvezetés tavaly tavasszal egyoldalúan felmondta a kollektív szerződést, s ezzel szabad kezet szerzett a tetszőleges időtartamú és beosztású túlóráztatásra, valamint a munkakörülmények egyeztetés nélküli megváltoztatására. Ezt követően végképp megszűnt a munkabéke.

A sztrájkbizottság a felmondott kollektív szerződés eredeti tartalmi elemeit követeli visszaállítani.

A 24 órás munkabeszüntetés jogszerű és törvényes lebonyolítását sztrájkőrség felügyeli.