Kiáll a sztrájkra készülő makói gumigyári dolgozók mellett a Magyar Szakszervezeti Szövetség. A MASZSZ nemcsak elvi szolidaritásáról, hanem szükség esetén egyéb támogatásáról is biztosítja a Continental AG Contitech Fluid Automotive Hungária Kft. – makói gumigyár – munkásait és a munkavállalók jogaiért küzdő Makói Gumiipari Szakszervezetet (MGSZ), valamint a Gumiipari Szakszervezeti Szövetséget (GSZSZ).

A MASZSZ egyetért az MGSZ, valamint a GSZSZ törekvésével: a jogtalanságot nem hagyhatjuk szó nélkül. Ez a szakszervezet alapvető küldetése. A szövetség elnöke, Kordás László elismerését fejezi ki a két szakszervezet vezetőnek azért, hogy önmaguk érdekeit félretéve küzdenek a közösségért, a munkavállalói közösséget megillető jogokért. Ez a szakszervezeti magatartás alapvetően a hazafiasság lényege – szögezte le az elnök.