A Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ) 30 ezer tagja nevében tiltakozik a dunaújvárosi ISD Dunaferrnél működő Vasas Szakszervezeti Szövetség tisztségviselőinek törvénytelen elbocsátása ellen.

TARTHATATLAN az a jogtipró, munkavállaló ellenes magatartás, amit a cég vezetése a munkavállalók és a helyi szakszervezet ellen művel!

FELSZÓLÍTJUK a cég vezetését, hogy azonnal vonja vissza a törvénytelen felmondásokat, és helyezze vissza a szakszervezetis kollégákat.

EGYBEN KÖVETELJÜK a magyar kormánytól, azonnal avatkozzon közbe a dunaújvárosi cég emberi jogokat sértő intézkedéseivel szemben!

A Dunaújvárosban történtekhez hasonló esetek már évek óta tapasztalhatóak Magyarországon, melyek súlyosan sértik a munkavállalók szabad szervezkedési jogát, a szakszervezeti jogokat. Ez ellen tenni kell!

A VDSZ SZOLIDÁRIS, és KIÁLL a dolgozókért, a Vasas szakszervezet mellett! Bármilyen akciójukat támogatjuk, szükség esetén aktívan is részt veszünk!

Többen erősebbek vagyunk!

Budapest, 2020. december 11.

a VDSZ Elnöksége