Megrekedtek a tárgyalások a makói Continental helyi gyáregységének vezetése és a szakszervezet között.

A megbeszélések nyár óta tartottak,miután akkor a munkáltató egyoldalúan  felmondta a kollektív szerződést. Az eddigi megbeszélések csigalassúsággal haladtak csupán, most pedig a munkáltató nemcsak, hogy lemondta a mai megbeszélést, de a jövő héten sem tartanak egyeztetést, mert a munkáltató képviselői szabadságon lesznek.

A VDSZ elnöke és alelnöke, akik ma a helyszínre látogattak, meglepetéssel értesültek a fejleményekről. Nem elhanyagolható ugyanis, hogy a gyárból tavasszal sok embert elküldtek a termelés csökkentésére hivatkozva, most viszont munkaerőhiány lépett fel, amikor újra jönnek a megrendelések. Ezeket a gyárban, különösen a szűkülő munkavállalói létszám miatt egyre nehezebben tudják kielégíteni.

Az embereket egyre jobban kiszipolyozzák, egyes munkavállalóknak hosszú ideje nincs egy szabad hétvégéjük sem.

A VDSZ és a helyi szakszervezeti bizottság számára nem maradt más eszköz a nyomásgyakorlásra, minthogy első lépésként megalakították a sztrájkbizottságot – hangsúlyozta Székely Tamás a VDSZ elnöke.