A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szolidaritásáról biztosítja a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatóit, támogatja őket abban az elszánt küzdelemben, amelyet kitartóan folytatnak intézményük függetlenségéért, a művészet szabadságáért.

Külön tiszteletre méltó, hogy kiálltak az oktatás szabadsága mellett is, tiltakoztak az ellen, hogy a kormány - indokolatlanul - megnyirbálja a hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó oktatási intézmények támogatását, holott ezen intézmények állami feladatot látnak el.

A PSZ tiltakozik az oktatási intézmények állandósult, öncélú átalakítása ellen és őszintén reméli, hogy a fiatalok elszántsága, bátorsága, kreativitása eredményre vezet!

Egyeztetve az SZFE hallgatóival, arra buzdítunk minél több köz- és szakoktatási dolgozót, hogy készítsen magáról vagy a közösségéről az egyetem hallgatóit támogató fotót az ismert jelképek (kéz, piros-fehér terelő szalag) felhasználásával.

A támogatók a következő e-mailcímre küldhetik el a képet:

Nincs határidő, folyamatosan várjuk a képeket!

Kapcsolatban maradunk a SZFE aktivistáival és egyeztetünk a későbbi támogatás formájáról is.

Budapest, 2020. szeptember 8.

Pedagógusok Szakszervezete