A Belügyi, Rendvédelmi és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (BRDSZ) nevében a szakszervezet elnöksége szolidaritásukról biztosította a 2020. szeptember 2-4-ei önkormányzati köztisztviselői sztrájkban résztvevőket.

Megállapítják – bármilyen furcsa –, hogy a jelenleg a sztrájkban résztvevők mások helyett is választották a tiltakozásnak ezt a formáját, hiszen ismert, hogy a rendvédelmi ágazat összes dolgozóját tiltja a törvény ennek gyakorlásától.

A munkavállalók helyzete a rendvédelemben is problémás!

Kijelentették, hogy a sztrájk nem a lakosság ellen irányul, hanem éppen a lakosság érdekében történik, mert amennyiben belátható időn belül nem történik érdemi változás az önkormányzatoknál dolgozók javadalmazásában, abban az esetben települések sokasága számára nem lesz biztosított a helyi igazgatási közszolgáltatás.

1. szeptember 2.

Tisztelettel: