A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) támogatja a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) 2020. augusztus 12-ei kezdeményezést az oktatáson belüli járványügyi protokoll kialakításával kapcsolatban.

A SZEF, mint a PSZ-t is magában foglaló szakszervezeti szövetség, különösen fontosnak tartja az oktatási protokoll azon követelését, hogy

„ismerje el a kormány járványügyi elkülönítésnek azokat a napokat, amelyeken a szülők a kisgyermekkel otthon maradnak az online oktatás ideje alatt!”

A SZEF álláspontja szerint a PSZ követelésének idézett 2. pontja a szülőket, a munkavállaókat és elsősorban a gyerekek érdekeit szem előtt tartó olyan intézkedési terv, mely középtávon is kiszámíthatóbbá teszi a járvány elleni védekezést, nem csak a munkavállók, de a munkaadók számára is!

Mivel a PSZ kezdeményezése a jelen járványügyi helyzetben össztársadalmi érdek, a SZEF kezdeményezi e cél elérése érdekében az együttműködést más szakszervezeti szövetségekkel is!

Budapest, 2020. augusztus 17.

Csóti Csaba

elnök, SZEF