A szakszervezetek életében május 1-je mindig kiemelt helyet foglalt el. A koronavírus miatt kialakult veszélyhelyzetben viszont az idén elmaradnak a hagyományos rendezvények, így az internet és a közösségi média segítségével szervezzük meg virtuális tömegrendezvényüket, amely a Mérce oldalán lesz látható. A SZEF kezdeményezéséhez csatlakozott a MASZSZ és ÉSZT is, illetve több civil szervezet is közreműködik a szervezésben, lebonyolításban.

Egy egész napos online rendezvénnyel készülünk, programokkal minden korosztály számára. Erről bővebben a „Mi vagyunk május 1-je! Szolidaritás a válságban is” elnevezésű Facebook eseményen van lehetőség tájékozódni.

A program itt olvasható.

A 3 magyarországi szövetség (SZEF, MASZSZ, ÉSZT) közös követelési csomagot állított össze. Ezzel is felhívva a figyelmet a munkavállalókat érintő problémákra.