Az Orvosegyetemek Szakszervezeti Szövetsége (OSZSZ) és a Magyar Orvosok Szakszervezete (MOSZ) vezetői a hétvégén találkozót tartottak, ahol áttekintettük a koronavírus-járvány miatt felmerült problémákat.

A tagjainktól és kollégáinktól beérkezett jelzések alapján összeállítottunk egy olyan listát, amely az egészségügyi- és egészségügyben dolgozó munkatársak legégetőbb, és sürgős megoldásra váró problémáit tartalmazza.

Szükségesnek tartjuk, hogy a munkavállalói érdekképviseletek a helyi- és országos operatív testületek munkájába bekapcsolódhassanak.

Mindkét szakszervezet konzultációkat kezdeményez az illetékes minisztériumokkal és az Operatív Törzs által felállított akció csoportokkal.