Harminc évvel ezelőtt 1990. február 24-én a Budapesti Műszaki Egyetem épületében egy 72 főből álló műszaki értelmiségi csoport megalakította a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezetét, az 1945-49 között működő MMTSZSZ jogutódjaként.

Rövid időn belül számos vállalatnál alakultak meg a tagszervezetek.

Napjainkra az ország egyik legjelentősebb szakszervezetévé vált az MTSZSZ. Több, mint 12.000 taggal, 65 vállalatnál látja el a dolgozók érdekvédelmi tevékenységét a közszolgáltató, illetve a versenyszféra cégeinél.

Az innováció, a szakmai alapú érdekképviselet és a hitelesség az, amely jellemezte az elmúlt három évtizedet és jellemzi munkáját jelenleg is.

MTSZSZ Sajtó