A 2019. november 30-ára bejelentett tüntetés szervezője, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) kizárólag tagjainak befizetéseiből működik. Nincs és soha nem is volt pártpolitikai célja, csakis szakmai, érdekvédelmi-érdekképviseleti tevékenységet lát el. Ha politikai céljai lettek volna, az országos tüntetést az októberi önkormányzati választások előtti időpontra szervezte volna, de ezt nem tette.

E közlemény kiadása azért vált szükségessé, mert az Emmi és az ITM 2019. november 22-én kiadott közös közleménye szerint „A pedagógus és más szakszervezetek által bejelentett tüntetés ismét az ellenzék és a Soros-hálózat politikai céljait, nem a pedagógusokat, pláne nem a gyermekeket szolgálja”. A PSZ ezt határozottan visszautasítja, tüntetését pedig éppen a gyermekek, a társadalom jövőjének biztonsága érdekében is szervezi.

Budapest, 2019. november 25.

Pedagógusok Szakszervezet